Pentusuunnitelmat 2024



Puistokujan kennelin seuraava pentue on suunnitteilla vuodelle 2024, mutta tarkempaa ajankohtaa en osaa vielä sanoa. 


Emona on joko Hilda (Puistokujan Brunhilda) tai Ode (Puistokujan Esmeralda). 

Puistokujan kennelin pennut kasvavat kotona, ja tottuvat normaaleihin elämisen ääniin, toisiin koiriin ja kissoihin.

Pennut luovutetaan eläinlääkärin tarkastamina, rekisteröityinä, sirutettuina ja kolme kertaa matokuurin saaneina. 

Jos Puistokujan pennut kiinnostavat, kannattaa lukea Pennun ostajalle -sivu. 

Uusimmat kommentit

25.10 | 14:03

Hei Satu, Jimboa ja muita kennelin koiria voi tulla tapaamaan esimerkiksi Mustikkamaan koirapuistoon, jossa ulkoilemme usein. Lähetä vain sähköpostia kennelin osoitteeseen, niin voimme sopia ajan.

24.10 | 19:08

Hei . Saako teille koska tulla katsomaan koiria ! Ja mä haluaisin nähdä jimbon

12.06 | 19:47

Hei Leena, Janea on käytetty hypokoirana, joten sen riistaviettiä ei ole mitenkään vahvistettu. Jane ei juurikaan reagoi metsän eläimiin tai lintuihin, joita lenkeillä tulee vastaan.

11.06 | 14:32

Hei,Perheeseemme oltaisiin etsimässä ruskeaa labbikseksen urospentua. Olisimme kiinnostuneita tästä sinulle syntyvästä yhdistelmästä. Kysyisin onko tällä nartullasi riistaviettiä?

Jaa tämä sivu